تهران -آیت الله کاشانی- گلستان شمالی
09380273001
جوابگویی فقط در بازه 10صبح تا 18بعد از ظهر
وارد شوید
x
یا
x
x
ثبت
x

یا

غذاهای که نمی دانستید برای پوست مضرر هستند.

به صابون نه بگویید

  یکشنبه, 18 فروردين 1398
به صابون نه بگویید به صابون نه بگویید

چون تعداد بالایی شکایت از خشکی پوست و قرمزی گزارش شده بود بر آن شدم که این مقاله را بنویسم تا اگاهی لازم رادر مورد تاثیرات منفی صابون در روتین پوست‌ بنویسم. لطفا یک بار برای همیشه صابون رو حذف و از فوم یا ژل شستشوی نوع پوست خودتون استفاده کنید.
تاثیرات منفی صابون عبارت هستند از:

 • خارش یا سوزش پوست 
 • قرمزی و التهاب پوست
 • خشکی شدید و کشیدگی پوست 
 • التهاب و قرمزی دور دهان و چشم
 • زبری پوست
 • داغ شدن پوست 
 • دهیدارته شدن پوست

  قبلا اشاره کردم وقتی از صابون استفاده میکنید پوست دچار خشکی شدید میشه بخاطر اینکه ph پوست نامتعادل میشه  و وقتی از ابرسان و نرم کننده استفاده نمیکنید پوست برای تامین اب از دست رفته شروع میکنه به تولید سبوم تا از پوستتون محافظت کنه وقتی این چربی بیش از اندازه تولید میشه شما وسواس پیدا میکنید تا دوباره پوستتون رو بشورید این شستنهای مکرر باعث میشه پوستتون نازک بشه و الژری پیدا کنید در بعضی موارد دیده شده که پوست پاره میشه و خون میاد. 
  دومین مورد اینکه صابون ها تنوع برای انواع  پوست ندارند و یک دستور ترکیبی رو اجرا میکنند در صورتی که فوم ها و ژل های شستشو برای انواع پوستها تولید میشه و ترکیبات یکسان برای همه نوع پوستی استفاده نمیکنند به همین دلیل هست که استفاده از صابون اشتباه هست. 
  و سومین دلیل نگهداری و بهداشت صابون هست معمولا صابون رو تو جای مثل دستشویی قرار میدین که محیط الوده ای هست و نگهداری صابون حتی تو جا صابونی احتمال جذب باکتری و الودگی بالایی داره بدلیل اینکه محیط مرطوب هست داراست .
  استفاده از ژل و فوم بهداشتی بسیار راحت  هست و حملش و نگهدایش خیلی اسون تر از صابون هست. اما اگر در جایی قرار دارید که دسترسی به خرید فوم و ژل ندارید و مجبور هستید که از صابون استفاده کنید یادتون باشه که حتما بلافاصله از ابرسان و بعد مرطوب کننده استفاده کنید و یادتون باشه هیچ وقت صابون رو مستقیما به پوستتون تماس ندید و اول کف درست کنید سپس صورت خودتون رو بشورید. همچنان اصرار ما بر این هست که صابون استفاده نکنید.
کلیک: 825 بار - بروزرسانی در سه شنبه, 27 فروردين 1398
سحر نیک سیرت

در زمینه مراقبت از پوست فعالیت می کنم و تلاشم برای فراهم کردن اطلاعاتی به روز در رابطه با مراقبت از پوست و مو میباشد.

 1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
رتبه دهید:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

دیدگاه (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است

محصولات ویژه