تهران -آیت الله کاشانی- گلستان شمالی
09380273001
جوابگویی فقط در بازه 10صبح تا 18بعد از ظهر
وارد شوید
x
یا
x
x
ثبت
x

یا

ترکیباتی که نباید باهم قاطی یا همزمان استفاده شوند!!

14 ترکیبی که هنگام بارداری نباید استفاده کرد ویژه

  دوشنبه, 19 فروردين 1398
14 ترکیبی که هنگام بارداری نباید استفاده کرد 14 ترکیبی که هنگام بارداری نباید استفاده کرد violetskincare

ما در این دنیا با محصولات آرایشی و بهداشتی که  با ترکیبات سمی و ناسالم هستند  احاطه شده ایم.با اینکه محصولاتی با ترکیبات ارگانیک و طبیعی در فروشگاه ها یافت می شود اما اکثرا ما به ترکیبات لوازم آرایش خود توجه نمیکنیم. و البته خیلی جدی نمیگیریم که سیلیکون و پارابن موجود در ریمل و خط چشم ما  در گردش خون باعث چه مشکلات  و خطراتی میشود و البته بسیار سخت است وقتی که سالیان دراز مشغولبه استفاده از محصولات آرایشی  هستیم جایگزین برای آن پیدا کنیم.اما وقتی پا نفر دومی در میان باشد باید به اینکه چه محصولی انتخاب و استفاده میکنیم بسیار دقت کنیم.در این مقاله میخواهیم ترکیبات ناسالم و سمی راکه نباید استفاده کرد را معرفی میکنم.

 

 • پراکسید BP:
  می تواند یک ترکیب قدرتمند و کارآمد برای آکنه باشد، اما برای کودک کمی بیش از حد قوی است. کوئلر می گوید: "اگرچه بارداری اغلب می تواند باعث آکنه های هورمونی شود، اما متاسفانه، محصولات آکنه معمولی از مقادیری زیادی بنزوئیل پراکسید که در رده C قرار می گیرند بهره برده اند. "این بدان معنی است که ممکن است خطرا نتقال به جنین وجود داشته باشد، و اکثر متخصصین پوست و انفورماتیک پزشکی ، می گویند از استفاده از  این محصولات باید پرهیز کرد".پراکسید BP: می تواند یک ترکیب قدرتمند و کارآمد برای آکنه باشد، اما برای کودک کمی بیش از حد قوی است. کوئلر می گوید: "اگرچه بارداری اغلب می تواند باعث آکنه های هورمونی شود، اما متاسفانه، محصولات آکنه معمولی از مقادیری زیادی بنزوئیل پراکسید که در رده C قرار می گیرند بهره برده اند. "این بدان معنی است که ممکن است خطرا نتقال به جنین وجود داشته باشد، و اکثر متخصصین پوست و انفورماتیک پزشکی ، می گویند از استفاده از  این محصولات باید پرهیز کرد".

 

 • عطر:
  دندی انکلمن جراح پوست تاکید می کند: "عطرها معمولا از مواد شیمیایی مضر مانند پارابن ، مشتقات بنزن، آلدئیدها  که بیشتر با مسائل مربوط به سرطان و عصبی ارتباط دارند، تشکیل می شوند." "در کوتاه مدت، آنها می توانند باعث تحریک و قرمزی در ناحیه از پوست شوند. این اصطلاحات به شما نشان می دهد که این محصول حاوی عطر است-عطر، لینالول، لیمونن، اگنول، سیتررونولول، ژرانولی یا دارچین، محصولاتی که دارای عطر و طعم هستند، به طور عمده برچسب زده شده اند. "

 • BPA
  انگلمن توضیح می دهد: " این یک ماده شیمیایی بسیار ناپایدار است که می تواند به هر چیزی که در آن قرار گیرد  نفوذ کند که معمولا درساخت  پلاستیک استفاده می شود." "این ترکیب سیستم غدد درون ریز را متوقف می کند، منجر به سرطان سینه / پروستات، ناباروری، بیماری قلبی و دیابت می شود. جنین در معرض BPA با مسائل مربوط به رشد و مشکلات رفتاری دچار  میکند."

 • هیدروکینون
  این یک ماده آرام بخش و در روشن کردن پوست معمولا در  سرم ها و کرم هایی که برای درمان بیماری هایی دارای لکه های تیره و ملاسما هستند،استفاده می شود. کوئلر می گوید: "آیا قبل از بارداری  هیدروکینون مصرف کرده اید ؟آیا مایل به استفاده از آن(ماسک بارداری) برای درمان  تیرگی های که بعضی اوقات در دوران بارداری ایجاد می شود هستید؟  این ترکیب از تولد کودک شما جلوگیری می کند. مطالعات نشان داده است که تا 45 درصد از این داروپس از اعمال موضعی به پوست جذب می شود  در حالی که هنوز مطالعات درباره اثر هیدروکینون در یک جنین صورت نگرفته است، باید بدانید که پس از استفاده مقدار زیادی مواد شیمیایی در گردش خون شما وجود خواهد داشت که به جنین آسیب میرساند.برای جلوگیری از لکه های قهوه ای و تغییر رنگ در دوران بارداری از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید.

 • فرمالدئید
  انگلمن هشدار می دهد: "این مواد شیمیایی به سرطان و همچنین سایر مسائل سیستم عصبی مانند درد قفسه سینه، سرفه، تنفس مشکل و تحریک تنفسی مرتبط است. "برخی از روش های صاف کردن مو از این ماده شیمیایی در طول فرایند استفاده می کنند. حتی مواد برخی از لاکهای  ناخن از فرمالدئید تشکیل شده است،این ترکیب بدن آرایشگر و بدن شما  را در معرض خطر قرار می دهند. به دنبال لاک های ناخن  با برچسب 3-freeیا 5-freeبدون استفاده از این مواد شیمیایی باشید . 

 • پارابنز
  انگلمن توضیح می دهد: "این مواد شیمیایی به سرطان سینه مرتبط است و همچنین بر سیستم تولید مثل تاثیر می گذارد." "آنها عمدتا برای حفظ بیشتر محصولات استفاده میشوند، در  همه چیز ازکرم پودر تا ژل مواستفاده میشوند. اما با این وجود، در  بسیاری از محصولات فوق العاده این ترکیب وجود ندارد و  نیازی به افزودن این ماده مضر نیست."

 • فتالات
  انگلمن می گوید: "این مواد تشکیل دهنده ای است که عمدتا در محصولات زیبایی یافت می شود تا به تثبیت فرمول کمک کند و معمولا  با مشکلات مربوط به کبد، کلیه، ریه و تولید مثل در ارتباط است." برای جلوگیری ازآسیب  این عنصر، استفاده از آن را به پایان برسانید.

 • رتینوئید 
  رتینوئید ها،در رتین-A و آکوتان یافت می شوند که در داروهای ضد آکنه و ضد پیری تجویز می شوند. جنا کولر، متخصص پوست می گوید:"ممکن است در بعضی برچسبهای به عنوان اسید رتینوئیک، رتینیل پالمیتات، رتینالدئید، آگاتالین، ترتینوئین، تاازاروتن و ایزوترتینوئین عنوان شده باشد. بین استفاده از رتینوئید ها و افزایش خطر ابتلا به نقایص مادرزادی در نوزادان ارتباط وجود دارد. اگر از این داروها استفاده می کنید حامله نشوید. اما اگر باردار هستید، بلافاصله پس از مصرف رتینوئید قطع کنید.
  اکثر رتینوئید ها رده C هستند (به این معنی که مطالعات کافی و یا تنها اثرات شناخته شده در حیوانات شناسایی شده)، اما تزاروتن و ایزوترتینوئین در رده X هستند، به این معنی که  استفاده از آنها در حاملگی مغایرت  دارد و ما می دانیم که اثرات آنها ممکن است در نوزادان انسان ایجاد مشکل کند. "

 •  سالیسیلیک اسید
   در حالی که بعید است هنگام استفاده موضعی آسیب برساند. اما  در هنگام بارداری، اگر که به صورت خوراکی مصرف شود، ایمن نیست. مطالعات نشان می دهد که مصرف سالیسیلیک اسید خوراکی در دوران بارداری در سنین بالا ممکن است خطر خونریزی داخل جمجمه جنین را افزایش دهد.

 • اسید تيوگلیكولیک
  کوئلر توضیح می دهد: اسید تیوگلیکول که گاهی اوقات بر روی برچسب به عنوان استیل مركاپتان، مركاپتوازات، اسید مروكوپتواسید و اسید تيوونيك نامیده میشود،در کرم های موبر  مورد استفاده قرار می گیرد. مطالعاتی درمورد تاثیر این ماده شیمیایی روی رشد جنین وجود ندارد، لازم است توجه داشته باشید که در اروپا، مقدار اسید تيوگلیكولیک كه می تواند در محصولات مورد استفاده قرار گیرد به 5 درصد محدود می شود، در حالی كه ممکن است محصولاتی كه در ایالات متحده فروخته می شوند به 15.2٪ برسد. این یک تفاوت بزرگ است و هنگامی که با فقدان اطلاعات جامع در مورد خطرات سلامتی همراه است بهتر است که این محصولات را سر جای اش قرار دهید. "

 • کرم های ضد آفتاب شیمیایی
  استفاده از کرم ضد آفتاب در طول سال غیر قابل انکار هستند، مخصوصا در دوران بارداری. مهم است توجه بیشتری به فرمول انتخابی خود داشته باشید."آووبنزون، هموسالات، اکتوسالسیت، اکتوکریلن، اکسیبنزون، اکتینکسات، متیل آنترانیالیت و اکتوکریلن،مواد تشکیل دهنده کرمهای ضد آفتاب شیمیایی که تحت FDA طبقه بندی نمیشوند، اما تنها  مسدود کننده های فیزیکی مانند اکسید روی و دی اکسید تیتانیوم هستند کم خطرترین است.، کوئر می گوید: "برخی شواهد حاکی از خطرات کرم های ضد آفتاب وجود دارد اما هنوز به طور کامل اثبات نشده است."

 • بوتولینوم توکسین 
  در حالی که هیچ مطالعاتی در مورد تاثیر تزریقی مانند بوتاکس، دیزپورت و یا زیومن بر روی یک جنین در حال رشد وجود ندارد، کوئلر ادامه داد: "هیچ پزشک نمی تواند این کار را به یک بیمار باردار توصیه کند یا این کار را انجام دهد، زیرا سم بوتولینوم با فلج کردن ماهیچه ها در اطراف چروک ها، به طوری که آنها کمتر قابل رویت باشند استفاده میشود. زمانی که یک کودک رو به رشد در داخل شکم دارید، این زیبایی به ریسک به خطر انداختن جنین نمی ارزد."

 • سدیم لوریل سولفات
  شامپو و برچسب های صابون را بررسی کنید . انگلمن  می گوید:" این ماده شیمیایی به عنوان عامل کف در بسیاری از صابون ها و شستشو ها عمل می کند. "مسئله این است که سطح غلظت این ماده شیمیایی با استانداردهای لوازم آرایشی بسیار تحریک کننده است. بدن ما قادر نیست که این مواد شیمیایی را از بین ببرد و قرار گرفتن در معرض  طولانی مدت آن ، می تواند مسائل مربوط به سیستم عصبی و عملکرد کلیه و کبد را ایجاد کند. مصرف آن ممکن است سبب تهوع، استفراغ یا اسهال شود. "

 • دیازولیدییل اوره
   این عنصر که اغلب موارد در ریمل ها  یافت می شود، فرمالدئید را آزاد می کند واین  بسیار ترسناک است.

  ترجمه مقاله مجله Byrdie Australia

کلیک: 2150 بار - بروزرسانی در سه شنبه, 27 فروردين 1398
سحر نیک سیرت

در زمینه مراقبت از پوست فعالیت می کنم و تلاشم برای فراهم کردن اطلاعاتی به روز در رابطه با مراقبت از پوست و مو میباشد.

 1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
رتبه دهید:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

دیدگاه (2)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است
این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام‌ممنون‌میشم بهم بگید حین بارداری میشه از سرم‌ویتامین سی بادی شاپ و ضدافتاب ژل کرم اوسرین وایزدین و محصولات شوینده ی سیوید بادی شاپ استفاده کرد؟

سحر نیک سیرت مدیر ویراستار    سحرقربانی
این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام ترکیباتی که داخل محصول هست رو چک کنید اگر حاوی این ترکیبات نبودن میتونید استفاده کنید

محصولات ویژه