تهران -آیت الله کاشانی- گلستان شمالی
09380273001
جوابگویی فقط در بازه 10صبح تا 18بعد از ظهر
وارد شوید
x
یا
x
x
ثبت
x

یا

ترکیباتی که نباید باهم قاطی یا همزمان استفاده شوند!!

ترکیباتی که نباید باهم قاطی یا همزمان استفاده شوند!!

  شنبه, 11 آبان 1398
ترکیباتی که نباید باهم قاطی یا همزمان استفاده شوند!! ترکیباتی که نباید باهم قاطی یا همزمان استفاده شوند!!

ویتامین سی + AHAS / BHAS
ویتامین سی نوعی اسید است بنابراین استفاده همزمان ویتامین سی با AHA , BHS  مثل اسیدهای گلیکولیک ، سالیسیلیک و لاکتیک که لایه بردار هستند بسیار آسیب زاست . PH پوست را نامتعادل میکند و باعث تحریک و قرمزی پوست میشود. بنابراین  پیشنهاد میشود روزها ویتامین سی استفاده کنید و شب ها AHA/BHA.

 

رتینول +  AHAS / BHAS
رتینول مانند AHAs و BHA عمل لایه برداری نمی کند ، اما مانند لایه بردار است ، باعث می شود گردش سلول برای خلاص شدن از سلول های قدیمی و آسیب دیده پوست تحریک شود. مخلوط کردن آن با اسیدها می تواند باعث خشکی و سوزش پوست شود و به پوست آسیب برساند.

ویتامین سی + رتینول
استفاده از رتینول و ویتامین C در کنار باعث تحریک ، لایه برداری و قرمزی میشود. استفاده با هم حساسیت پوست را به خورشید افزایش می دهند ، به این معنی که شما در معرض خطر سوزش و آسیب اشعه ماوراء بنفش قرار میگیرید. بهترین روش استفاده از رتینول در شب و ویتامین C در روز است.

محصولات بر پایه روغن + پایه آب
چربی و آب مخلوط نمی شوند. در حقیقت ، روغن ، آب را دفع می کند ، بنابراین هنگامی که روتین انجام میدهید ، یک محصول روغنی ، لایه ای روی پوست شما باقی می ماند که مانع از جذب فرمول های مبتنی بر آب می شود.

اسید گلیکولیک + اسید سالیسیلیک
هر دو ماده با هم برای از بین بردن سلولهای مرده پوست عمل می کنند  هر دو ترکیب فوق العاده ای هستند اما باید جداگونه استفاده شود اما مخلوط کردن این دو باعث واکنش پوست شما میشود.

نیاسامید + ویتامین سی
هر دو ماده به طور جداگانه برای درمان لکه های پوستی و زخم بسیار مفید است ، اما ترکیب آنها باهم  فاجعه است. نیاسینامید همه خواص ویتامین C را از بین می برد و آن را به ماده ای تبدیل می کند که باعث تحریک پوست می شود و می تواند باعث آکنه شود.

بنزوئیل پراکسید + رتینول
هنگامی که محصولات رتینول با محصولات بنزوئیل پراکسید ترکیب می شوند ، اثرات آنها می تواند یکدیگر را از بین ببرد.  این دو ماده با هم سازگار نیستند. توصیه می كنم كه شب ها رتینول استفاده کنید و اسیدهای بتا یا آلفا هیدروکسی اسید در صبح استفاده کنید.

بنزوئیل پراکسید + ویتامین سی

ترکیب ویتامین سی را با  بنزوئیل پراکسید استفاده نکنید ، زیرا می توانند اثرات یکدیگر را خنثی کنند: بنزوئیل پراکسید می تواند ویتامین C را اکسیده کند.اگر پوست چرب دارید ، ترکیب بنزوئیل پراکسید مانند یک تونر و یک محصول ویتامین سی می تواند برای شما کار کند ، توصیه میشود چند دقیقه تا جذب کامل صبر کنید سپس ترکیب دیگر را استفاده کنید.

کلیک: 1773 بار - بروزرسانی در دوشنبه, 21 بهمن 1398
سحر نیک سیرت

در زمینه مراقبت از پوست فعالیت می کنم و تلاشم برای فراهم کردن اطلاعاتی به روز در رابطه با مراقبت از پوست و مو میباشد.

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
رتبه دهید:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

دیدگاه (1)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است
این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

شوینده من حاوی گلیکولیک اسید هست وهرشب استفاده میکنم.وصبح وعصر هم سرم نیاسینامید اوردینری میزنم ایا این دوباهم مشکل دارن؟یاهرشب گلیکولیک اسید ضررداره؟

محصولات ویژه