پرینت مطلب

گلیکولیک اسید چیست؟

  جمعه, 28 آذر 1399
گلیکولیک اسید چیست؟ گلیکولیک اسید چیست؟

گلیکولیک اسید یک آلفا هیدروکسی اسید (AHA) است. کلمه اسید ممکن است شما را بترساند ، اما گلیکولیک اسید معمولاً غلظت کمتری برای استفاده در خانه دارد. این ماده به عنوان لایه بردار برای از بین بردن سلولهای مرده پوست عمل می کند.

همچنین یکی از کوچکترین AHA ها است ، به این معنی که می تواند نفوذ عمیقی داشته باشد تا بهترین نتیجه را به شما بدهد. و محلول در آب است ، بنابراین می توانید با شستشوی صورت با آب ، آن را "حذف" کنید.

چگونه باید گلیکولیک اسید را در برنامه مراقبت از پوست خود وارد کنم؟

باید به عنوان بخشی از روتین شبانه شما گلیکولیک اسید همیشه باید عصرها استفاده شود ، زیرا باعث می شود پوست شما به نور خورشید حساس باشد. استفاده از آن در شب زمان کافی را برای انجام جادوی خود بدون خطر بیشتر یا آسیب رساندن به پوست شما در برابر آفتاب می دهد. اما باید همیشه صبح ها از مرطوب کننده SPF استفاده کنید.

به سه روش می توان از گلیکولیک اسید در یک برنامه مراقبت از پوست استفاده کرد:

به عنوان شوینده صورت ، تونر و ماسک. شما باید بین استفاده از گلیکولیک اسید به عنوان شوینده  یا تونر هر روز تصمیم بگیرید ، زیرا غلظت هر دو آنها برای استفاده روزانه پایین است ، سپس هفته ای یک بار  ماسک گلیکولیک اسید اضافه کنید. این در حالی که هم برای پوست شما ایمن است ، هم فواید کامل اسید را به شما می دهد.

به عنوان شوینده صورت

شستشوی صورت با گلیکولیک اسید غلظت اسید کمی دارد (معمولاً 8-10٪ یا کمتر) بنابراین استفاده از آن در شب بی خطر است. شستشوی صورت با گلیکولیک اسید همچنین می تواند شامل گلیکولیک اسید باشد که برای پوست های مستعد آکنه بسیار مناسب می کند.اگر به عنوان شوینده استفاده شود ، گلیکولیک اسید مرحله 1 در برنامه مراقبت از پوست شبانه شما است.

به عنوان تونر
وقتی از گلیکولیک اسید در تونر استفاده می شود ، می توانید بلافاصله بعد از پاک کننده شبانه خود از آن استفاده کنید. در تونر ، گلیکولیک اسید در مقادیر کمتری (غلظت 8-10٪) در مقایسه با ماسک یافت می شود ، بنابراین استفاده از آن روزمره ایمن است.اگر به عنوان تونر استفاده شود ، گلیکولیک اسید مرحله 2 در برنامه مراقبت از پوست شبانه شما است.


به عنوان ماسک
غلظت گلیکولیک اسید در ماسک ها بسیار بیشتر است ، بعضی از آنها تا 30٪ نیز می رسد ، بنابراین فقط باید به صورت هفتگی استفاده شود. یک مزیت بزرگ ماسک گلیکولیک اسید این است که به سایر محصولات مراقبت از پوست شما کمک می کند تا جذب بهتری داشته باشند ، بنابراین شما باید از ماسک گلیکولیک اسید به عنوان اولین مرحله در برنامه شبانه استفاده کنید ، سپس اگر از ماسک گلیکولیک اسید استفاده کرده اید ، از تونر گلیکولیک اسید صرف نظر کنید.اگر به عنوان ماسک استفاده شود ، گلیکولیک اسید مرحله 1 شماست و باید فقط یک بار در هفته انجام شود.


آیا می توان اسید گلیکولیک را با رتینول یا سایر اسیدها ترکیب کرد؟

پاسخ: به تحمل شما بستگی دارد. اگر در حال حاضر از رتینول استفاده می کنید ، افزودن گلیکولیک اسید به برنامه روتین شما ممکن است بسیار زیاد باشد. اگر مدت زیادی طول کشید تا پوست شما با رتینول سازگار شود ، به جای استفاده روزانه از هر دوی آنها ، هر روز بین رتینول و یک اسید جابجا شوید. اگر پوست شما قادر به تحمل آن است ، می توانید از لاکتیک اسید در شب نیز استفاده کنید ، اما اگر پوست شما شروع به پوست ریزی می کند ، به یک اسید در روز کاهش دهید. پوست ریزی پوست نشانه ای است که شما از اسیدهای زیادی استفاده می کنید.

کلیک: 435 بار - بروزرسانی در پنج شنبه, 23 ارديبهشت 1400
سحر نیک سیرت

در زمینه مراقبت از پوست فعالیت می کنم و تلاشم برای فراهم کردن اطلاعاتی به روز در رابطه با مراقبت از پوست و مو میباشد.