تهران -آیت الله کاشانی- گلستان شمالی
09380273001
جوابگویی فقط در بازه 10صبح تا 18بعد از ظهر
وارد شوید
x
یا
x
x
ثبت
x

یا

آیا اسپرم برای پوست مفیداست؟

آیا اسپرم برای پوست مفیداست؟

  چهارشنبه, 02 بهمن 1398
آیا اسپرم برای پوست مفیداست؟ آیا اسپرم برای پوست مفیداست؟ ویولت اسکین کر

حتما در شبکه های مجازی (یوتیوب) یا در بعضی گفتگو ها شنیده ای که از خواص اسپرم برای پوست گفته میشود اما آیا واقعا این مطالب صحت دارد؟
فارغ از مسائل شرعی،  از نظر علمی هیچ مدرکی دال بر مفید بودن اسپرم برای پوست وجود ندارد.گذشته از این  می تواند منجر به واکنش های آلرژیک و عفونت های مقاربتی (STI) شود.در ادامه سوال های که ممکن است  در ذهن شما شکل بگیرد را مطرح می کنیم.

آیا اسپرم برای درمان جوش مفید است؟

هنوز مشخص نیست که ایده این حرف از کجا آمده است. یک عقیده رایج این است که اسپرم - یک ماده آنتی اکسیدان و ضد التهابی است که در اسپرم و سلول های بدن انسان یافت می شود ،می تواند با لکه ها مبارزه کند.
باز هم ، هیچ مدرکی برای تأیید این موضوع وجود ندارد.اگر به دنبال یک درمان اثبات شده آکنه  هستید ، گزینه های مختلفی از جمله داروهای خانگی دارید.
محصولات بدون نسخه حاوی اسید سالیسیلیک یا بنزوئیل پراکسید برای آکنه های خفیف توصیه می شوند.
با این حال ، آکنه کیستیک معمولاً به چیزی کمی قوی تر نیاز دارد. داروهای ضد بارداری خوراکی می توانند به پاکسازی پوست کمک کنند. ایزوترتینوئین یکی دیگر از روشهای مؤثر قرص است.
همچنین می توانید چندین روش حرفه ای را امتحان کنید ، از جمله:
فیشال
نور درمانی
لایه برداری شیمیایی

آیا اسپرم خاصیت ضد پیری دارد؟

موقعیت آنتی اکسیدانی آن به این معنی است که برخی معتقدند می تواند خطوط ریز را از بین ببرد. اسپرم از اسپرمیدین نشات می گیرد.
یک مطالعه منتشر شده در Nature Cell Biology نشان داد که تزریق اسپرمیدین به طور مستقیم به سلول ها می تواند روند پیری را کندتر کند. اما در مورد اثرات استفاده موضعی از آن اطلاعات کافی وجود ندارد.
در عوض به آنچه ثابت شده است ، پایبند باشید.وقتی صحبت از پیری می شود ، سرم های حاوی غلظت بالای ویتامین C و رتینوئیدها باید اولین انتخاب شما باشند.
همچنین می توانید بر مرطوب کننده ای  پر از ترکیباتی مانند گلیسیرین یا اسید هیالورونیک سرمایه گذاری کنید.و فراموش نکنید که از پوست خود در برابر آفتاب محافظت کنید. این به تنهایی می تواند نقش مهمی در پیری زودرس داشته باشد.

آیا صحت دارد که اسپرم سرشار از پروتئین است؟

بله درست است.بیش از 200 پروتئین جداگانه در مایع منی یافت می شود. با این حال ، مقدار آن به طور متوسط بین  40 تا 50 میلی گرم در 100 میلی لیتر است و هنوز برای تغییر قابل توجه کافی نیست.اگر آن رقم را از نظر رژیم غذایی قرار دهید ، معادل حدود 5 گرم است. به طور متوسط زن در روز به 46 گرم پروتئین نیاز دارد ، در حالی که میانگین مرد به 56 گرم نیاز دارد.این مقدار بعید است که تاثیری روی پوست شما بگذارد.پروتئین های موجود در محصولات مراقبت از پوست معمولاً به صورت پپتیدها تولید می شوند. این اسیدهای آمینه به سفت و بدون چروک بودن پوست کمک می کنند ، اما می توانند بی اثر باشند مگر اینکه با سایر ترکیبات ترکیب شوند.
منبع بسیار قوی پروتئین، منبع خوراکی  است.یک مطالعه منتشر شده در ژورنال اپیدمیولوژی آمریکایی نشان داد که یک رژیم غذایی سرشار از پروتئین گیاهی ، میوه ، سبزیجات و غلات کامل می تواند پیری سالم سلول را تقویت کند.
مواردی که باید درمورد رژیم غذایی مبتنی بر گیاهان قرار دهید شامل موارد زیر است:

عدس
نخود
کوینو
سیب زمینیها

در مورد محتوای زینک آن  چطور؟

مایع منی حاوی 3 درصد از میزان توصیه شده روزانه حاوی زینک (روی) است. اما این رقم می تواند در افراد مختلف متفاوت باشد.توصیه می شود زنان روزانه 8 میلی گرم مصرف کنند ، در حالی که مردان باید 11 میلی گرم مصرف کنند.
روی دارای بسیاری از مزایای مراقبت از پوست است. اثرات ضد التهابی آن روی آکنه و همچنین ترمیم سلول و توانایی تولید کلاژن آن به طور گسترده ای مورد مطالعه قرار گرفته است.برای همین عده ای بر این باورند که می تواند به جلوگیری ازعلائم پیری کمک کند. بهترین نوع مصرف به صورت خوراکی و به همراه استفاده مستقیم از آن بر روی پوست ، حاصل می شود. می توانید مکمل های مبتنی بر روی مصرف کنید ، علاوه بر آن مصرف  آجیل ، لبنیات و غلات می تواند به رژیم غذایی شما ارزش بیشتری ببخشد.حتماً قبل از شروع هرگونه مکمل ، با دکتر  خود مشورت کنید تا درمورد عوارض جانبی احتمالی یا اثرات متقابل منفی احتمالی با داروهایی که در حال حاضر مصرف می کنید مطلع شوید.

در مورد محتوای اوره چطور؟

خوب ، این یک ترکیب زباله است که وقتی کبد پروتئین ها را تجزیه می کند ، ایجاد میشود.معمولاً بدن آن  را از طریق ادرار یا عرق خارج می کند ، اما مقدار کمی می توان در لایه بیرونی پوست یافت شود.
که به عنوان  مرطوب کردن وبه  لایه برداری آرام شناخته  می شود و به جذب سایر محصولات مراقبت از پوست کمک می کند. اما مارک های زیبایی به جای ترکیب واقعی  از نسخه مصنوعی استفاده می کنند.طبق مطالعه ای که در ژورنال آندرولوژی منتشر شده است ، مایع منی 45 میلی گرم اوره در 100 میلی لیتر دارد.دقیقاً مانند هر چیز دیگر ، این مقدار کافی نیست که تأثیر مورد نظر خود رابگذارد.

پس بنابراین مایع منی هیچ گونه خواصیتی برای پوست ندارد؟

خیر هیچ تاثیری ندارد.گذشته از برخی از یوتیوبر ها که قبل و بعد از عکس ها نشان میدهند ، هیچ متخصص پوستی  وجود ندارد که منی را به عنوان یک محصول مراقبت از پوست توصیه کند.بنابراین دفعه دیگر اگر کسی همچین مطالبی را عنوان کرد، می دانید که باید بلافاصله آن را خاموش کنید.
روش های بسیاری برای درمان نگرانی های پوستی وجود دارد که شامل مایع منی نیست.اگر شک دارید، بیشتر تحقیق کنید وقتی صحبت از مایع منی می شود ، هیچ مدرکی مبنی بر مفید بودن آن در راستای مراقبت از پوست و مو وجود ندارد.

 

در مورد کرم های OTC حاوی اسپرم چطور؟

دو مارک نروژی - Science Skin و Bioforskning - به دلیل داشتن اسپرم مصنوعی در محصولات مراقبت از پوست مشهور بودند. اما به نظر نمی رسد که دیگر وجود داشته باشد.ادعا میکردند کهمحصولات آن ها می توانند 20 درصد پیری را کاهش دهند و به نتایج چشمگیر برسند. اما لیست مواد تشکیل دهنده موجود بیشتر از اسپرم بود.ترکیبات طبیعی گرفته شده از ماهی آزاد نیز در ترکیبات آن ها نیز وجود داشت. ظاهراً اینها باعث تولید کلاژن ، کمک به التهاب و سلولهای مرده پوست میشدند.در این مثال ، مزایای احتمالاً از دیگر مواد تشکیل دهنده حاصل می شد. به احتمال زیاد برای هر محصول فرابورس OTC دیگر همین داستان است.

چه اتفاقی می افتد اگر اسپرم را به پوست بزنیم؟

استفاده از مایع منی انسان به طور مستقیم بر روی پوست شما می تواند از واکنش آلرژیک شدید موسوم بهSTI ناشی شود.

درماتیت آتوپیک
ایجاد حساسیت به پروتئین های موجود در مایع منی امکان پذیر است. حساسیت به پروتئین پلاسما منی انسان ، بسیار نادر است. اگرچه در موارد شدید ممکن است منجر به آنافیلاکسی شود.واکنش های آلرژیک خفیف تر نیز می تواند رخ دهد. به عنوان مثال ، درماتیت آتوپیک خود را با پوست قرمز ، خشک یا متورم نشان می دهد که می تواند احساس خارش فوق العاده ای کند.

STI ها
مایع منی می تواند با عبور از غشاهای مخاطی که در لب ، سوراخ بینی و چشم ها وجود دارد ، این عفونت ها را به فرد دیگری منتقل کند.STI هایی مانند تبخال ، کلامیدیا و سوزاک می توانند از این طریق منتقل شوند.چشم ها به ویژه خیلی  آسیب پذیر هستند. به عنوان مثال تبخال چشمی می تواند باعث التهاب و حتی از بین رفتن بینایی شود یا ورم ملتحمه کلامیدی که شدیدتر است ، با علائمی مانند احساس سوزش ، قرمزی و ترشح.

 

تحقیق و ترجمه: سحر نیک سیرت

کلیک: 1244 بار - بروزرسانی در چهارشنبه, 02 بهمن 1398
سحر نیک سیرت

در زمینه مراقبت از پوست فعالیت می کنم و تلاشم برای فراهم کردن اطلاعاتی به روز در رابطه با مراقبت از پوست و مو میباشد.

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
رتبه دهید:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

دیدگاه (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است

محصولات ویژه