تهران -آیت الله کاشانی- گلستان شمالی
09380273001
جوابگویی فقط در بازه 10صبح تا 18بعد از ظهر
وارد شوید
x
یا
x
x
x

نهمین مرحله روتین کره ای 

539846 200روتین لایه بردار
لایه بردار ها وظیفه از بین بردن سلول های مرده سطح پوست را دارند که این کار باعث میشود پوست با طراوت و تازه دیده شود. البته نگرانی های هم وجود دارد که در استفاده بیش از اندازه از لایه بردار ها ،پوست اسیب ببیند یا قرمز شود.که دکتر جسیکا کرانت متخصص پوست در مورد کارکرد ان در ادامه توضیح میدهد. .
برای لایه برداری ما دو روش داریم که از پایه شروع میشود.لایه برداری مکانیکی، لایه برداری شیمیایی.


لایه برداری مکانیکی به هر عملی که سلول های پوست به واسطه ان پاک سازی شود مثل دستکش لایه بردار و یا لیف که همراه با شوینده ها و کرم ها برای پاکسازی استفاده شود،که این کار باعث از بین رفتن سلولهای مرده پوست از سطح پوست میشود.

 لایه بردارهای شیمیایی که بصورت بیولوژیک باعث از دست دادن چسبندگی بین سلول ها سطحی پوست با لایه زیرین پوست میشود.سختی کار به قدرت مواد شیمیایی است که استفاده میشود. انتخاب نوع لایه بردار بستگی دارد به اینکه در کدام نقطه از بدن باشد، به حساسیت پوست و هر قسمتی که نیاز به این نوع مراقبت دارد. دکتر کرانت میگوید اگر شما دچار اکنه، اگزما، روزاسه و یا پوست حساس هستید استفاده از گلوکلیک و سالیسلیک اسید که معمولا در کرم ها و شوینده ها موجود است میتواند باعث تحریک پوست شود به همان میزان که استفاده از ذرات طبیعی که پوست خود را با ان بسابید.برای جمع بندی: به اینکه کدام متد برای پوست شما مناسب است دقت کنید،اگر پوستتون دچار اسیب شد لایه برداری را متوقف کنید.همینطور لایه بردار های مکانیکی مانند فیس براش ها که در لایه های عمیق پوست تاثیر میگذارند مصرف هر روزه ان خوب نیست.بهتر است برای این لایه بردار از متخصص پوست کمک بگیرید تا به شناسایی پوست شما و انتخاب نوع لایه بردار مناسب شما کمک کند.بهترین لایه بردار برای پوستهای حساس که اسیب وارد نمیکند استفاده از دست و حرکت دادن دورانی ان بر سطح پوست صورت است.


سوال: لایه برداری برای پوستهای جوش دار مهم است؟ بله یکی از روتین های مهم برای پوستهای جوش دار استفاده از لایه بردار است. علت اکنه،باکتری های است که در پوست مرده زندگی میکنند. وقتی پوستهای مرده از بین برود جوشهای شما هم کم میشود.
سوال:چه زمانی باید لایه برداری کنیم!؟ بسته به مواد مورد استفاده و میزان قدرت لایه بردار از یک بار در هفته تا دو بار در ماه.(زمان لایه برداری بسته به پوست با مشورت پزشک متخصص انجام شود.)

نحوه حرکت لایه بردار برروی پوست به صورت دورانی بوده که در هر منطقه باید حدود ۳ تا ۵ ثانیه تمرکز کرد.
حتما لایه برداری را شب هنگام انجام دهید که در معرض نور خوشید و اسیب های ان نیستید و بهتر است برای اینکه بازسازی پوست به خوبی انجام شود خواب کافی داشته باشید.
بعد از لایه برداری حتما حتما باید از مرطوب کننده استفاده نمایند که در پست اینده در مورد ان توضیح میدهم.

پوستهای جوش دار باید از لایه بردار فیزیکی مانند اسفنج کانجاک،لیف،اسکراب صورت خودداری کنند چون ممکن است جوش به لایه های عمیق پوست سرایت کند ،فقط باید از لایه بردار شیمیایی استفاده کنند.

لایه بردار شیمیایی حاوی:
سالیسلیک اسید، گلوکنیک اسید، لاکتیک اسید،انزیم های پاپین و بروملاین که در میوه پاپایا و اناناس یافت میشود هستند.
لایه برداری به کوچک تر کردن منافذ و شفافیت و کنترل سبوم پوست شما کمک میکند.

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
رتبه دهید:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

دیدگاه (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است

X

Right Click

No right click