تهران -آیت الله کاشانی- گلستان شمالی
09380273001
جوابگویی فقط در بازه 10صبح تا 18بعد از ظهر
وارد شوید
x
یا
x
x
x

ششمین مرحله روتین کره ای 

download 2روتین مرطوب کننده :
همه میدونن که کرم های مرطوب کننده پوست را رطوبت رسانی و تقویت میکنند.استفاده از مرطوب کننده ها برای روتین روزانه اجباری است. کار اصلی مرطوب کننده ها ایجاد لایه چربی برای گیر انداختن اب درون پوست است.پترولیوم، لنلین، روغن های سبک و دیمتیکون که نرم کننده پوست هستند، درون مرطوب کننده ها وجود دارد.اما چند نکته را احتمالا در مورد مرطوب کننده ها نمیدانیم.


۱.مرطوب کننده را چگونه به پوست بزنیم تا مسن دیده نشویم:اگر تا به امروز هر نوع کرم را با حرکت بالا به پایین انجام میدادید دست نگه دارید این روش کرم زدم به پوست شما اسیب می رساند و باعث افتادگی پوست شما میشود. برای زدن کرم باید از پایین به بالا دستتان را حرکت دهید.
۲.زدن مرطوب کننده در شب فراموش نشود: بدن ما در هنگام خواب مقدار زیادی اب از دست میدهد و همچنین بدن به ترمیم خود می پردازد پس مهم است که شما از یک مرطوب کننده مناسب قبل از خواب استفاده کنید.
۳.به پوست خود توجه کنید:
افراد با پوستهای خشک بیشتر از افراد با پوست چرب به مرطوب کننده نیاز دارند.این به این معنی نیست که پوست چرب نیاز به مرطوب کننده ندارد این افراد باید از مرطوب کننده های استفاده کننده که باعث تولید سبوم بیشتر نشود.استفاده از مرطوب کننده برای همه پوستها نیاز است.
۴.هر منطقه از بدن نیاز به مرطوب کننده جداگانه دارد:
شما نمی توانید از مرطوب کننده بجای کرم دور چشم استفاده کنید. بسته به نوع پوست و منطقه بدن مرطوب کننده ها متفاوت باید استفاده کرد.
۵.بهترین زمان برای استفاده از مرطوب کننده ها: بهترین زمان بعد از اصلاح، لایه برداری و حمام است.اصلاح و لایه برداری باعث از بین رفتن پوستهای مرده و چربی طبیعی پوست میشود استفاده از مرطوب کننده های مخصوص پوست باعث برگشت رطوبت میشود.
۶.در چه شرایطی مرطوب کننده بیشتری بزنیم: در زمستان زدن مرطوب کننده های قوی تر بیشتر از تابستان حائز اهمیت است. اما در تابستان بدلیل چرب شدن سریع پوست استفاده از مرطوب کننده های سبک تر توصیه میشود.

ایا تفاوت ابرسان و مرطوب کننده را میدانید!؟
هر روزه محصولاتی ارایشی و بهداشتی زیادی به بازار عرضه میشود که به شما میگوید پوست شما را مرطوب و ابرسانی میکند.اما تفاوت این دو در چیست!؟

هر دو هدفشان مبارزه با خشکی پوست،اسیبهای پوستی و علائم پیری است.اما چطور به این هدف دست می یابند!؟
پوست داری لیپید(چربی) است که بطور خودکار پوست ما در مقابل از دست دادن اب و صدمات محفوظ میدارد.اما اگر پوست شما خشک و پولک پولک بشود نشونه این هست که این چربی و کلاژن به اندازه کافی تولید نمیشود، در این حالته که مرطوب کننده ها وارد کار میشن اونها کمک میکنند که چربی طبیعی پوست و اب درون پوست گیر بیندازن و تعادل پوست را برقرار کنند.اما ابرسان ها از فرمولی ساخته شده اند ( معمولا هیالورونیک اسید)که مقدار اب از دست رفته را از محیط و هوا دریافت و به پوست باز میگردانند.در واقع پوستهای که دچار کمبود اب هستند باید از ابرسانها استفاده کنند و پوستهای که دچار کمبود چربی هستند نیاز به مرطوب کننده دارند. اگر فرق این دو را متوجه نشوید ممکن است باپوستتان درست رفتار نکنید.

اگر ما هر دوی انها را استفاده کنیم از کجا بفهمیم کدام یک برروی پوست ما اثر کرده است؟
استفاده از ابرسان و مرطوب کننده برای پوست ما مهم هست بزارید با مثال توضیح بدم شما اگر دستتان را به مدت طولانی درون اب قرار دهید پوست شما ابرسانی میشود اما چربی های طبیعی پوست شما از بین میرود و پوستتان زبر و چروک میشود همینطور اگر پوست شما تشنه شود کدر میشود هر چقدر هم مرطوب کننده بزنید متوجه تغییر نمیشوید. ابرسان پوست را لطیف میکند اگر پوست تشنه را مرطوب کننده بزنید نرم میشود اما احساس ارتجاعی بودن و لطافت به شما دست نمیدهد.پوستهای تشنه اگر فقط مرطوب کننده استفاده کند احساس ناراحتی و کدر بودن به پوست میدهد. همینطور پوست خشک اگر ابرسانی شود اما مرطوب کننده نزنید احساس زبری و پوسته پوسته شدن دارید.
.
محصولی که استفاده میکنید باید بر اساس رطوبت و شرایط اب و هوایی که در ان زندگی میکنید انتخاب کنید.

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
رتبه دهید:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

دیدگاه (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است

X

Right Click

No right click